BOSNA HERSEK

Osmanlı’nın hoşgörülü yönetiminde beşyüz yıl boyunca huzur beldesi olan Bosna Hersek, her bir karışında ortak tarihimizden izler taşıyor. Balkan turları arasında en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Bosna’ya gittiğinizde hiç yabancılık hissetmeyeceksiniz. Türk kültürüyle yoğrulmuş bu topraklar tarih ve doğanın tüm güzelliklerini sunmak için sizleri bekliyor.

Vizesiz turlar içerisinde en fazla ilgi gören Bosna Turu’nda Saraybosna, Travnik, Mostar, Blagay ve Poçiteli gibi duraklar hem Bosna’yı geride bırakıp özlem çekenler için hem de Boşnak kültürüne ilgi duyanlar için çok güzel bir rota.

Geçtiğimiz yüzyılda ecdadımızın çekilmek zorunda kaldığı bu topraklarda 1992’de başlayan ve üç yıl süren savaş neticesinde sadece inancından dolayı binlerce Müslüman; komşuluk, arkadaşlık ilişkileri kurduğu Sırplar ve Hırvatların saldırılarına maruz kaldı. İnsan hakları denince mangalda kül bırakmayan Avrupalı ülkeler, komşu ülkelerinde yaşanan bu katliama sessiz kaldılar. Bilge Lider Aliya İzzetbegoviç’in öncülüğünde Boşnak kardeşlerimiz büyük bir varlık mücadelesi verdi ve tüm Avrupa’ya “Köle olmayacağız! dedi.”

Kendi deyişleriyle “Osmanlı Torunu” olmanın bedelini ödeyen Boşnaklar “Türkiye bizi yalnız bırakmasın” diyorlar. Hem tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bir seyahat yaşamak hem de Boşnaklara “Sizi unutmadık” demek için sizi Balkanların en güzel ülkesi Bosna Turu’na davet ediyoruz.
Aradığınız kriterlere uygun tur bulunamamıştır.